Ile zarabia kosmetolog
Kategorie:

Ile zarabia kosmetolog. Kosmetologia zarobki.

Kosmetolog to osoba specjalizująca się w zabiegach z zakresu pielęgnacji skóry. Zajmuje się ona zarówno profilaktyką mającą na celu utrzymanie młodego wyglądu skóry przez możliwie jak najdłuższy czas, jak i działaniami skupiającymi się na poprawie jej kondycji. Do zadań kosmetologa należy także redukcja zmian skórnych, takich jak blizny, przebarwienia czy włókniaki. Jakie wymagania należy spełnić, aby móc wykonywać ten zawód? Na jakie zarobki można liczyć?

Wiele osób myli ze sobą zawód kosmetyczki oraz kosmetologa. Jeżeli chodzi o pierwszy z nich, aby móc go wykonywać wystarczy ukończyć szkołę policealną lub kursy specjalistyczne. W toku nauki oraz praktyki zdobywa się warsztat, który pozwala na wykonanie makijaży i zabiegów, takich jak chociażby oczyszczanie skóry. Jako że kosmetyczka nie posiada rozległej wiedzy z zakresu biochemii, nie może ona zostać zatrudniona w laboratorium. Zawód kosmetologa, poza wymienionymi powyżej usługami obejmuje także opracowywanie formuł kosmetyków i testowanie ich w warunkach laboratoryjnych, diagnozowanie stanu skóry oraz wykonywanie zabiegów upiększających, pielęgnujących i leczniczych.

Co zrobić, aby móc wykonywać zawód kosmetologa? Osoby, chcące studiować kierunek, jakim jest kosmetologia, w pierwszej kolejności przedstawić muszą świadectwo maturalne z wynikami biologii, chemii, fizyki czy matematyki (najczęściej wymagany jest 1 lub 2 przedmioty). Podjęcie nauki na studiach na wybranej uczelni jest uzależnione od ilości punktów uzyskanych w procesie rekrutacji. Nie bez znaczenia jest również to, ile osób ubiega się o indeks.

Jakie predyspozycje powinien posiadać przyszły kosmetolog? Bardzo ważny jest tutaj zmysł estetyczny. Może się on okazać pomocny między innymi podczas wykonywania makijaży. Równie istotne są precyzyjność i dokładność. Odgrywają one kluczową rolę w czasie przeprowadzania zabiegów i tworzenia formuł kosmetyków. Kosmetolog musi być także rzetelny. Dotyczy to zarówno dbania o czystość w miejscu pracy, jak i przeprowadzania szczegółowego wywiadu przed rozpoczęciem zabiegu.

Ile zarabia kosmetolog? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy tutaj bowiem od doświadczenia, umiejętności, formy zatrudnienia oraz etapu kariery zawodowej. Znacząca część osób rozpoczynających swoją przygodę z kosmetologią pracuje w gabinecie na bazie umowy zlecenie lub w ramach stażu. Dopiero później decydują się one na założenie swojego własnego gabinetu. Zarobki kosmetologa, który dopiero co skończył studia i jest zatrudniony na umowę o pracę wynoszą średnio 2000 — 2500 złotych netto podstawy. Do tego niekiedy doliczana jest premia uzależniona od obrotu czy obsłużonych klientem oraz dodatkowe gratyfikacje w postaci bezpłatnych kosmetyków czy udziału w szkoleniach branżowych. Jeżeli chodzi o osoby prowadzące swój własny gabinet kosmetologiczny, zarobki pod odjęciu kosztów związanych z utrzymaniem lokalu i zakupu niezbędnego sprzętu kosmetyków wahać mogą się od 3500 do nawet 8000 złotych.

13 komentarzy do “Ile zarabia kosmetolog. Kosmetologia zarobki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *