Jak przedłużyć paznokcie
Kategorie:

Jak przedłużyć paznokcie

Długie paznokcie prezentują się niezwykle elegancko. Kobiety, które nie chcą poświęcać czasu na ich zapuszczanie lub ich płytka paznokciowa jest zbyt słaba, by było to możliwe, zdecydować mogą się na zabieg przedłużania w gabinecie kosmetycznym. Jakiego rodzaju metody są wykorzystywane do tego celu?

Żelowe przedłużanie paznokci

Przedłużanie paznokci przy pomocy żelu to technika, która cieszy się największą popularnością. Opiera się ona o przedłużenie płytki przy pomocy światła utwardzonego oraz żelu. Do jej zalet zaliczyć można między innymi to, że nie przyczynia się ona do uszkodzenia paznokcia. Co więcej, jako że żel jest materiałem niezwykle plastycznym, pozwala na łatwe wymodelowanie paznokcia. Cechuje go również duża przyczepność i odporność na ścieranie. Przedłużanie z wykorzystaniem żelu może zostać wykonane na 3 sposoby: na tipsie, na szablonie oraz na naturalnej płytce. Pierwsza z metod pozwala na uzyskanie bardzo długich, efektownych paznokci. Druga dedykowana jest kobietom chcącym uzyskać naturalny efekt oraz tym, które posiadają niestandardowy rozmiar płytki. Jeżeli chodzi natomiast o przedłużanie żelowe na naturalnej płytce, technika ta pozwala na wzmocnienie struktury paznokcia. Niestety, metoda ta nie jest pozbawiona wad. Zaliczyć można do nich podatność na uszkodzenia mechaniczne oraz konieczność uzupełniania odrośniętego paznokcia co około 3 tygodnie. Cena żelowego paznokci waha się od około 100 do około 250 złotych. Na zabieg ten poświęcić należy około 4 godziny.

Przedłużanie paznokci z wykorzystaniem akrylu

Druga z dostępnych metod przedłużania paznokci opiera się o wykorzystanie akrylu, który nakłada się na tips lub szablon. Cechą charakterystyczną tego materiału jest to, że twardnieje on tuż po założeniu. Aby być uzyskać masę akrylową, należy zmieszać ze sobą proszek akrylowy oraz liquid w odpowiednich proporcjach. Główną zaletą tej metody przedłużania paznokci jest duża wytrzymałość zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i przebarwienia czy środki chemiczne. Jako że akryl powoduje nadmierne wysuszanie paznokci, niezbędne jest jego codzienne natłuszczanie. Jeżeli chodzi o wady techniki akrylowej, zaliczyć można do nich między innymi to, że akryl wydziela nieprzyjemny, intensywny zapach. Odrośnięty paznokieć należy uzupełniać średnio co 3 tygodnie. Koszt przedłużania paznokci metodą akrylową to około 100 — 300 złotych. Zabieg ten trwa około 3 godziny.

Przedłużanie paznokci bazą proteinową

Do przedłużenia paznokci wykorzystać można także bazę proteinową. Nakłada się ją na płytkę, a następnie utwardza w lampie UV. Metoda ta pozwala na przedłużenie paznokci o około 3 milimetry. Do jej zalet zalicza się małą inwazyjność oraz możliwość uzyskania naturalnego efektu. Jeżeli chodzi natomiast o wady, jest to brak możliwości nadbudowania paznokcia oraz tak dużego przedłużenia płytki, jak ma to miejsce w przypadku opisanych powyżej technik. Za przedłużanie paznokci bazą proteinową zapłacić należy między 100 a 200 złotych. Czas trwania takiego zabiegu to około 2 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *