Jak usunąć worki pod oczami
Kategorie:

Jak usunąć worki pod oczami

Nieestetyczne worki pod oczami to popularny problem, z którym boryka się wiele osób. Ich przyczyny mogą być różne — od nieprzespanej nocy, przez niezdrową dietę, aż po predyspozycje genetyczne. Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami?

Przyczyny worków pod oczami

Mianem worków pod oczami określa się opuchliznę, jaką powstaje na skutek zatrzymania wody w organizmie, utraty elastyczności skóry oraz osłabienia mięśni okrężnych oczu. Do głównych przyczyn ich powstawania zaliczają się:

  • Predyspozycje genetyczne — jeżeli jeden z naszych rodziców boryka się z workami pod oczami, istnieje spore prawdopodobieństwo, że my również będziemy mieć z nimi do czynienia. Genetyczne cechy tego typu zwiększają się wraz z wiekiem.
  • Niezdrowy tryb życia — worki pod oczami to częsta przypadłość osób, które palą papierosy. Związane jest to z tym, że na skutek tytoniu skóra traci swoją elastyczność. Równie szkodliwe okazać może się nadmierne spożywanie alkoholu oraz niewystarczająca ilość snu.
  • Niezdrowa dieta — rozwojowi worków pod oczami sprzyjać może między innymi nadmiar soli w codziennym jadłospisie. Prowadzi on bowiem do zatrzymania wody w organizmie i powstania obrzęków. Worki pod oczami tworzyć mogą się także u osób, których jadłospis jest ubogi w żelazo i witaminę K.
  • Przyjmowanie niektórych leków — chodzi tutaj głównie o preparaty rozszerzające naczynia krwionośne, które stosowane są w leczeniu nadciśnienia tętniczego.
  • Utrata jędrności skóry — wraz z upływem czasu, skóra, w szczególności ta wokół oczu, traci swoją elastyczność oraz napięcie. Do czynienia mamy wówczas także ze znaczącym ubytkiem tkanki tłuszczowej wokół oczu oraz zanikaniem kości oczodołu.
  • Częste, intensywne korzystanie z kąpieli słonecznych — osoby regularnie opalające się — czy to na słońcu, czy w solarium, bardzo często borykają się z workami pod oczami.
  • Nadmierne pocieranie oczu — prowadzi to do naruszenia struktury cienkiej skóry wokół oczu.

Sprawdzone sposoby na pozbycie się worków pod oczami

Jak skutecznie pozbyć się worków pod oczami? Pomocne okazać mogą się tutaj odpowiednio dopasowane kosmetyki. Godne polecenia są w szczególności kremy oraz żele o lekkiej, beztłuszczowej formule i właściwościach chłodząco — odświeżających. Ich głównym zadaniem jest pobudzanie krążenia krwi i limfy. W składzie takich produktów znajdować powinna się witamina K, witamina C oraz wyciągi — z miłorzębu japońskiego, świetlika, arniki, bławatka czy pietruszki.

Do walki z workami pod oczami wykorzystać można także różnego rodzaju domowe sposoby. Pierwszy z nich to kompres z uprzednio schłodzonych plastrów ogórka lub kostek lodu owiniętych bawełnianą szmatką, które kładziemy na powieki na 10 minut. To sprawdzony sposób na zwężenie naczyń limfatycznych i redukcję ilości zalegającego w nich płynu. Równie skuteczne okazać mogą się woreczki z herbatą, które ogrzewamy przez kilka minut w letniej wodzie, a następnie przykładamy do opuchlizny.

Worków pod oczami pozbyć można się także wykonując różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, takie jak chociażby drenaż limfatyczny czy mezoterapia.

Jeden komentarz do “Jak usunąć worki pod oczami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *