Jak zarabiać na YouTube
Kategorie:

Jak zarabiać na YouTube

YouTube to największa na świecie internetowa platforma umożliwiająca oglądanie i udostępnianie plików wideo. Wbrew pozorom, służy ona nie tylko rozrywce. YouTube to doskonały sposób na zarobek. Jak to zrobić? Przedstawiamy dostępne możliwości.

Na YouTube zarabiać można na kilka sposobów. Jednym z nich jest dołączenie do Programu Partnerskiego. Aby było to to jednak możliwe, dany kanał spełniać musi kilka kryteriów. Są nimi: co najmniej 1000 subskrypcji, minimum 4000 godzin czasu oglądania publicznych filmów przez widzów oraz połączone konto AdSense. Niemniej istotne jest przestrzeganie głównych zasad odnośnie publikowanych na kanale treści. Nie mogą one naruszać praw autorskich, łamać regulaminu YouTube oraz być nieatrakcyjne dla reklamodawców (chodzi tutaj między innymi o wszelkiego rodzaju treści przeznaczone dla osób dorosłych). Każda osoba chcąca rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem na YouTube musi zdawać sobie sprawę z tego, że utrzymanie miejsca w Programie Partnerskim nie jest obecnie tak proste jak jeszcze kilka lat temu. Znacznie większą wagę przykłada się do tego, aby nie promować treści potencjalnie kontrowersyjnych. Stając się częścią Programu Partnerskiego można nie tylko zarabiać na reklamach. Dodatkowe korzyści płynące z dołączenia do niego to: możliwość włączenia płatnych subskrypcji (umożliwiają one subskrybentom dostęp do specjalnych materiałów) i stworzenia półki z produktami (to dobre rozwiązanie dla YouTuberów, którzy poza tworzeniem filmików zajmują się również sprzedażą różnego rodzaju produktów), superczat oraz supernaklejki w czasie relacji na żywo (to płatne funkcje wyróżniające danego użytkownika) oraz zarobki płynące z YouTube Premium (to płatna wersja YouTube pozbawiona reklam i oferująca dodatkowe treści).

Jak jeszcze zarabiać można na YouTube? Kolejne z rozwiązań to lokowanie produktów. Na najbardziej dochodowe współprace, na przykład z operatorami sieci komórkowych czy producentami kosmetyków liczyć mogą YouTuberzy mogący poszczycić się dużą ilością subskrypcji oraz wyświetleń. Bardzo częstą praktyką jest wysyłanie lub wypożyczanie produktów do testów. W ten sposób na YouTube zarobić mogą nawet nieco mniejsi użytkownicy. Decydując się na tego typu współpracę reklamową należy pamiętać o tym, aby była ona w wyraźny sposób oznaczona. Oprócz tego, zadbać należy, aby tematyka kanału w możliwie jak największym stopniu pokrywała się z branżą, w której funkcjonuje marka chcącą nawiązać z nami współpracę. Nachalne i nienaturalnie przeprowadzone kampanie przynieść mogą efekt odwrotny do zamierzonego, w negatywny sposób wpływając na wizerunek danego YouTubera.

Ile można zarobić na YouTubie? Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy tutaj bowiem od wielkości i tematyki danego kanału czy długości danego filmiku. Te, które mają więcej niż 10 minut i 1 sekundę pozwalają na umieszczenie w nich większej ilości reklam oraz dopasowanie, w których miejscach mają się one pojawić.

Jeden komentarz do “Jak zarabiać na YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *