Dzielnice Warszawy i ich główne zalety
Kategorie:

Dzielnice Warszawy i ich główne zalety

Warszawa podzielona jest na 18 dzielnic. Jakie są zalety każdej z nich? Czym się wyróżniają poszczególne dzielnice? Na co warto zwrócić uwagę szukając właściwą dzielnicę Warszawy do zamieszkania?

Warszawa Mokotów — to przylegająca do Śródmieścia od południowej strony dzielnica stolicy, w której dominuje stara zabudowa. Uznawana jest ona za prestiżową lokalizację. Do jej atutów zaliczyć można łatwą komunikację z centrum miasta oraz dużo zieleni i zacisznych miejsc.

Warszawa Śródmieście — stanowi ono idealne rozwiązanie dla osób, które regularnie się przemieszczają i chcą mieć pod ręką najważniejsze instytucje, ośrodki kulturalne oraz lokale gastronomiczne. Jeżeli chodzi o Śródmieście to warto zauważyć ciekawą jej część a mianowicie warszawskie Powiśle – zielony przyczółek nad Wisłą w samym centrum miasta.

Warszawa Ursynów — stosunkowo „młoda” dzielnica, która przypadnie do gustu w szczególności osobom aktywnym fizycznie. Zasługą tego jest między innymi bliskość Lasu Kabackiego, wiele ścieżek rowerowych. Sporą jej zaletą jest również dobra komunikacja z centrum i północną częścią stolicy aż po Młociny (pierwsza linia metra) i rozwinięta infrastruktura.

Warszawa Praga Południe — zamieszkać w tej dzielnicy powinni wszyscy ci, którym zależy na dobrym dojeździe do centrum w połączeniu z nieco mniejszym ruchem i spokojniejszym tempem życia.

Warszawa Praga Północ — to dzielnica z duszą, w której nie brak urokliwych, przedwojennych kamienic. Do jej zalet zaliczyć można niskie ceny nieruchomości oraz dobry dojazd do centrum.

Warszawa Wola — najczęściej wybierana jest ona przez osoby, których priorytetem jest niedrogie mieszkanie zlokalizowane w pobliżu centrum i doskonale z nim skomunikowane.

Warszawa Ochota — to najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy. Jest ona bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta.

Warszawa Białołęka — dzielnica ta jest najczęściej zamieszkiwana przez młode rodziny. Nie brak tu nowego budownictwa w przystępnych cenach.

Warszawa Wilanów — ta część warszawy słynie z dużej liczby nieruchomości w wysokim standardzie oraz zadbanej przestrzeni miejskiej.

Warszawa Bielany — to spokojna okolica idealna dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Znajduje się tu między innymi Las Młociński oraz Lasek Lindego.

Warszawa Żoliborz — dzielnica ta słynie z modnych lokali gastronomicznych oraz kameralnych osiedli. Jest dobrze skomunikowana z centrum.

Warszawa Bemowo — na zamieszkanie w tej dzielnicy najczęściej decydują się młode rodziny z dziećmi. Jej główna zaleta to duża ilość terenów zielonych, takich jak chociażby Park Górczewska.

Warszawa Targówek — ta dzielnica to dobre rozwiązanie dla osób szukających niedrogich mieszkań — czy to dla siebie, czy na wynajem. Nie brak tu także terenów zielonych.

Warszawa Wawer — główną zaletą tej części Warszawy jest duża powierzchnia terenów zielonych, z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym na czele. Ceny nieruchomości są tu stosunkowo niskie.

Warszawa Ursus — to dzielnica charakteryzująca się bardzo tanimi mieszkaniami oraz dobrą infrastrukturą. Dojazd z Ursusa do centrum miasta zajmuje około 30 minut.

Warszawa Włochy — ta część Warszawy jest dobrze skomunikowana z centrum (kolej podmiejska). Ceny mieszkań są tutaj bardzo przystępne.

Warszawa Rembertów — to najmniej zaludniona część Warszawy. Lasy stanowią aż 30% jej powierzchni. To świetne rozwiązanie dla osób szukających ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku.

Warszawa Wesoła — to najbardziej wysunięta na wschód dzielnica stolicy. Dzięki sosnowym lasom, panuje tu specyficzny mikroklimat. Spora zaleta tej części Warszawy to czyste powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *