Dzielnice Warszawy i ich główne zalety
Kategorie:

Dzielnice Warszawy i ich główne zalety

Warszawa podzielona jest na 18 dzielnic. Jakie są zalety każdej z nich? Czym się wyróżniają poszczególne dzielnice? Na co warto zwrócić uwagę szukając właściwą dzielnicę Warszawy do zamieszkania?

Warszawa Mokotów — to przylegająca do Śródmieścia od południowej strony dzielnica stolicy, w której dominuje stara zabudowa. Uznawana jest ona za prestiżową lokalizację. Do jej atutów zaliczyć można łatwą komunikację z centrum miasta oraz dużo zieleni i zacisznych miejsc.

Warszawa Śródmieście — stanowi ono idealne rozwiązanie dla osób, które regularnie się przemieszczają i chcą mieć pod ręką najważniejsze instytucje, ośrodki kulturalne oraz lokale gastronomiczne. Jeżeli chodzi o Śródmieście to warto zauważyć ciekawą jej część a mianowicie warszawskie Powiśle – zielony przyczółek nad Wisłą w samym centrum miasta.

Warszawa Ursynów — stosunkowo „młoda” dzielnica, która przypadnie do gustu w szczególności osobom aktywnym fizycznie. Zasługą tego jest między innymi bliskość Lasu Kabackiego, wiele ścieżek rowerowych. Sporą jej zaletą jest również dobra komunikacja z centrum i północną częścią stolicy aż po Młociny (pierwsza linia metra) i rozwinięta infrastruktura.

Warszawa Praga Południe — zamieszkać w tej dzielnicy powinni wszyscy ci, którym zależy na dobrym dojeździe do centrum w połączeniu z nieco mniejszym ruchem i spokojniejszym tempem życia.

Warszawa Praga Północ — to dzielnica z duszą, w której nie brak urokliwych, przedwojennych kamienic. Do jej zalet zaliczyć można niskie ceny nieruchomości oraz dobry dojazd do centrum.

Warszawa Wola — najczęściej wybierana jest ona przez osoby, których priorytetem jest niedrogie mieszkanie zlokalizowane w pobliżu centrum i doskonale z nim skomunikowane.

Warszawa Ochota — to najgęściej zaludniona dzielnica Warszawy. Jest ona bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta.

Warszawa Białołęka — dzielnica ta jest najczęściej zamieszkiwana przez młode rodziny. Nie brak tu nowego budownictwa w przystępnych cenach.

Warszawa Wilanów — ta część warszawy słynie z dużej liczby nieruchomości w wysokim standardzie oraz zadbanej przestrzeni miejskiej.

Warszawa Bielany — to spokojna okolica idealna dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Znajduje się tu między innymi Las Młociński oraz Lasek Lindego.

Warszawa Żoliborz — dzielnica ta słynie z modnych lokali gastronomicznych oraz kameralnych osiedli. Jest dobrze skomunikowana z centrum.

Warszawa Bemowo — na zamieszkanie w tej dzielnicy najczęściej decydują się młode rodziny z dziećmi. Jej główna zaleta to duża ilość terenów zielonych, takich jak chociażby Park Górczewska.

Warszawa Targówek — ta dzielnica to dobre rozwiązanie dla osób szukających niedrogich mieszkań — czy to dla siebie, czy na wynajem. Nie brak tu także terenów zielonych.

Warszawa Wawer — główną zaletą tej części Warszawy jest duża powierzchnia terenów zielonych, z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym na czele. Ceny nieruchomości są tu stosunkowo niskie.

Warszawa Ursus — to dzielnica charakteryzująca się bardzo tanimi mieszkaniami oraz dobrą infrastrukturą. Dojazd z Ursusa do centrum miasta zajmuje około 30 minut.

Warszawa Włochy — ta część Warszawy jest dobrze skomunikowana z centrum (kolej podmiejska). Ceny mieszkań są tutaj bardzo przystępne.

Warszawa Rembertów — to najmniej zaludniona część Warszawy. Lasy stanowią aż 30% jej powierzchni. To świetne rozwiązanie dla osób szukających ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku.

Warszawa Wesoła — to najbardziej wysunięta na wschód dzielnica stolicy. Dzięki sosnowym lasom, panuje tu specyficzny mikroklimat. Spora zaleta tej części Warszawy to czyste powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *