Godne polecenia książki dla 8 — latków
Kategorie:

Godne polecenia książki dla 8 latków

Jakie książki zainteresują każdego 8 — latka i wciągną go na długie godziny? Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Jeżeli Wasza pociecha interesuje się kosmosem, z pewnością do gustu przypadnie jej książka „100 things to know about space” autorstwa Alexa Fritha, Jerome’a Martina i Alice James. To pozycja w formie pytań i odpowiedzi. Z książeczki tej dzieci dowiedzieć mogą się między innymi jak szybko poruszają się stacje kosmiczne czy jakie umiejętności musi posiadać astronauta chcący poleci w kosmos. Na uwagę zasługują tutaj wnikliwe opisy, zaskakujące ciekawostki oraz humorystyczne ilustracje. Na końcu książki znajduje się słowniczek trudnych pojęć, który ułatwia dogłębne zrozumienie przekazywanych treści.

Mały fan motoryzacji ucieszy się z książki „199 big machines” Jessici Greenwell. To obrazkowy słownik, dzięki któremu dziecko poznać może nazwy 199 fascynujących maszyn. Czytelny układ książeczki oraz kolorowe ilustracje wydłużają czas koncentracji oraz zachęcają małego czytelnika do poznawania świata w języku angielskim. Zaokrąglone rogi i wzmocnione tekturowe strony sprawiają, że słownik ten jest przyjazny dzieciom.

Jaką książkę kupić 8 — latkowi, który pasjonuje się zwierzętami? Nasza propozycja to „Big book of animals” napisana przez Hazela Maskella. Książeczka ta prezentuje najszybsze, największe, najwyższe, najcięższe, najniebezpieczniejsze oraz najbardziej jadowite gatunki świata. Do jej atutów zaliczyć można przepełnione ciekawostkami opisy oraz wyraziste ilustracje.

Miłośnikowi komputerów raz kodowania wręczyć można natomiast książkę „Lift — the — flap computers and coding” napisaną przez Rosie Dickins. Odpowiada ona na pytania, takie jak: „Czym jest język programowania?”, „W jaki sposób myśli komputer” czy „Czym jest kodowanie?”. Dzięki pełnym ciekawostek otwieranym okienkom i zabawnym ilustracjom, pozycja ta stymuluje rozwój językowy i poznawczy dziecka oraz wydłuża jego koncentrację. Posiada ona wzmocnione strony i zaokrąglone rogi.

2 komentarze do “Godne polecenia książki dla 8 latków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *