Manicure tytanowy
Kategorie:

Manicure tytanowy – co to takiego?

Manicure tytanowy to rodzaj stylizacji paznokci stanowiący ciekawą alternatywę dla popularnych hybryd czy żeli. Na czym dokładnie polega? Jakie są jego główne zalety i wady?

Na czym polega manicure tytanowy?

Cechą charakterystyczną manicure tytanowego jest to, że wykonywany jest on bez użycia lakieru. Kolor na płytce paznokcia powstaje tutaj przez aplikację specjalnego pudru z dodatkiem tytanu oraz akrylu (więcej informacji na ten temat — poniżej).

Jak krok po kroku wykonać makijaż tytanowy? Pierwszy etap to dokładna dezynfekcja dłoni. Następnie należy zmatować płytkę paznokcia przy pomocy specjalnego bloczka i nałożyć na nią cienką warstwę bazy. Potem umieszczamy paznokieć w specjalnym pojemniczku wypełnionym kolorowym, napigmentowanym pudrem, który przykleja się do płytki. W celu uzyskania intensywnego, trwałego efektu, czynność tą należy powtórzyć. Kolejny etap stanowić usunięcie nadmiaru pyłku i nałożenie utrwalacza. Na sam koniec aplikujemy specjalny płyn, dzięki któremu manicure zostanie w należyty sposób utwardzony i wysuszony. Zwieńczeniem takiego zabiegu może być pokrycie skórek odżywczą oliwką i nałożenie na dłonie nawilżającego kremu.

Zalety i wady manicure tytanowego

Jakie są plusy i minusy manicure tytanowego? Główną zaletą takiej stylizacji paznokci jest jej trwałość. Kolor utrzymuje się na płytce bowiem nawet 3 — 4 tygodnie. Jako że do zabiegu nie używa się lampy, jest on w pełni bezpieczny dla paznokci. Dostępne na sklepowych półkach produkty do manicure tytanowego zawierają w swoim składzie szereg witamin oraz wapń, które skutecznie odżywiają płytkę paznokcia przez cały okres noszenia. Sprawia to, że prezentuje się ona niezwykle zdrowo. Paznokcie tytanowe są również trwałe i nie odpryskują nawet wówczas, gdy sprzątamy czy myjemy naczynia. Taki manicure bardzo rzadko wywołuje reakcję alergiczną. Czyni to z niego znakomitą alternatywę dla hybrydy. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także o krótkim czasie trwania zabiegu. Jest to zaledwie około 45 minut. Sprawia to, że manicure tytanowy znakomicie sprawdza się u wszystkich zabieganych kobiet.

Czy manicure tytanowy ma jakieś wady? Jedną z nich jest trudność w usunięciu tego typu stylizacji. W większości przypadków aceton może okazać się niewystarczający i niezbędne będzie użycie frezarki. Zabieg ten nie należy również do najtańszych. Jego koszt w salonie kosmetycznym waha się od około 120 do nawet 150 złotych. Chcąc wykonywać manicure tytanowy samodzielnie w domu, zaopatrzyć należy się w zestaw startowy, którego cena sięgać może 400 złotych.

Manicure tytanowy a hybrydowy

Jakie są główne różnice między manicure tytanowym a hybrydowym? Pierwszy z nich nie wymaga użycia lampy do utwardzenia lakieru. Jest zdrowszy dla płytki i skutecznie ją odżywia. Manicure tytanowy znacznie mocniej od hybrydy utwardza paznokieć, co może jednak wywoływać pewien dyskomfort po nałożeniu. Jest on także bardziej wytrzymały i podatny na zniszczenie. Manicure tytanowy zdejmuje się trudniej od hybrydy. W przypadku stylizacji hybrydowej, chcąc uzupełnić odrost, niezbędne jest zdjęcie starej hybrydy i nałożenie nowej. Przy paznokciach tytanowych jest to znacznie mniej czaso — i pracochłonne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *