Pozycjonowanie zdjęć w Google
Kategorie:

Pozycjonowanie zdjęć w Google

Głównym celem pozycjonowania strony internetowej najczęściej jest pozyskanie jak największej ilośc użytkowników. Nie warto jednak skupiać się wyłącznie na tym rozwiązaniu. Spora część użytkowników szuka bowiem informacji również w wyszukiwarce grafiki. Co za tym idzie — każdy posiadacz strony www zadbać powinien o odpowiednią optymalizację znajdujących się tam zdjęć. Jak to zrobić?

Jakie czynniki wpływają na optymalizację grafik w Google Images? Co warto wziąć pod uwagę jeżeli chodzi o zdjęcia w przypadku pozycjonowania strony lub sklepu internetowego?
Jednym z nich jest parametr ALT, czyli alternatywny tekst, który wyświetla się zamiast zdjęcia w przypadku problemów z jego wczytaniem się przez przeglądarkę. Tworząc taki opis, warto zadbać o to, by był unikalny i w kilku słowach informował o tym, co znajduje się na grafice. Kolejny czynnik to link do obrazka. Podobnie jak w przypadku pozycjonowanej podstrony, tutaj również zadbać należy o łatwy dostęp do grafiki — zarówno dla robotów Google, jak i dla użytkowników. Jeżeli zostanie ona umieszczona wyłącznie na 1 podstronie i tylko z niej będzie można ją otworzyć, będzie to informacja dla algorytmów, że dane zdjęcie nie jest ważne. Gdy natomiast link do obrazka znajdować będzie się w wielu podstronach, stanowić będzie to sygnał dla robotów Google, że grafika ma dużą wartość. Warto wspomnieć tutaj także o atrybucie Title, czyli tytule zdjęcia, który pojawia się w chmurce po przednim najechaniu na nie kursorem. Parametr ten stanowić powinien rozszerzenie treści, jaka znajduje się w alternatywnym tekście.

Uwaga! Nie należy powielać znajdującego się tam tekstu. Zamiast tego, umieścić powinno się tam unikalną treść składającą się z kilkunastu słów. Na optymalizację grafiki w Google wpływa także otaczający ją tekst. Najlepiej, by był on tematycznie powiązany z nią oraz słowami kluczowymi, na jakie ma być ona pozycjonowana w wyszukiwarce. Nie powinno się tu ograniczać wyłącznie do samego podpisu pod zdjęciem. Optymalizacja tekstu obejmować powinna całą treść, łącznie z nagłówkami czy pogrubieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *